top of page

FIZJOTERAPIA STOMATOLOGICZNA

Wylecz się z uciążliwych przypadłości i zyskaj nowy komfort życia !

85b2abb4dc4d9c0acb6ffccab56579b8_edited.png

W Klinice stomatologicznej EKSTRA MED dużą uwagę poświęcamy poprawie stanu zdrowia i komfortu życia u pacjentów zmagających się z dolegliwościami związanymi bezpośrednio jak również pośrednio ze stanem uzębienia. Fizjoterapia stomatologiczna jest nowatorskim rozwiązaniem wielu problemów zdrowotnych oraz niejednokrotnie uzupełnieniem leczenia stomatologicznego lub ortopedycznego. Do dyspozycji pacjenta pozostaje zespół specjalistów EKSTRA MED z Fizjoterapeutą Mgr Kariną Błaut na czele, mający na swoim koncie wiele sukcesów oraz liczne zadowolenie naszych pacjentów !

1D4546F4-.jpg

KIEDY NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ DO FIZJOTERAPEUTY STOMATOLOGICZNEGO ?

 


 

  • Jeśli bardzo mocno zaciskasz szczęki, czujesz ból mięśni, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych,

  • Twoje szkliwo ściera się podczas nadmiernego zgrzytania zębami,

  • Podczas jedzenia, ziewania, otwierania ust słyszysz charakterystyczny KLIK,

  • Przygotowujesz się do leczenia ortodontycznego i stomatologicznego, ale Twoje mięśnie są tak spięte, że masz trudności z otwarciem ust,

  • Cierpisz na obrzęki po ekstrakcji zęba,

  • Cierpisz z powodu napięciowych bóli głowy - zamiast sięgać po tabletkę przeciwbólową, pozwól fizjoterapeucie zlikwidować napięcia i naucz się co robić, by im zapobiegać,

  • Przerośnięte mięśnie żwacze zaburzają estetykę Twojej twarzy.

PARAFUNKCJE NARZĄDU ŻUCIA TO SZKODLIWE, NIEPRAWIDŁOWE NAWYKI RUCHOWE, WYSTĘPUJĄCE U WIĘKSZOŚCI PACJENTÓW !


Często wykonywane są nieświadomie, pod wpływem stresu czy podczas snu. Te pozornie nieszkodliwe przyzwyczajenia, w dłuższej perspektywie wpływają niekorzystnie na pracę mięśni i zaburzają biomechanikę stawów skroniowo- żuchwowych.

Do parafunkcji, poza parafunkcjami zwarciowymi (zaciskanie, stukanie, zgrzytanie zębami), zaliczamy między innymi przygryzanie policzków i warg, obgryzanie paznokci, skórek, długopisów czy „bawienie” się kolczykiem w języku czy wardze.

Parafunkcje wpływają niekorzystnie na funkcjonowanie narządu żucia, prowadząc do występowania uporczywych bóli głowy, stawów skroniowo żuchwowych czy problemów stomatologicznych. Nie lekceważ ich! Ograniczenie występowania parafunkcji jest często kluczowym elementem w procesie fizjoterapeutycznym ‼️

FA0E06D7-.jpg
58CC6CF8-.jpg

MASZ TRUDNOŚCI Z OTWIERANIEM JAMY USTNEJ ?


To bardzo często spotykana dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego. Prawidłowym zakresem ruchomości jest opuszczanie żuchwy na 50mm- dla uproszczenia na 3 palce (teraz sprawdź czy potrafisz to zrobić!)👈

😬Ograniczenie otwierania może wiązać się z występowaniem problemów podczas wizyt u lekarza dentysty.

Fizjoterapia stomatologiczna może skutecznie rozwiązać Twój problem!

🦷Zapewnij sobie komfort leczenia stomatologicznego i umów się na wizytę!

MASZ OBJAWY BRUKSIZMU ?

Bruksizm to mimowolne zgrzytanie, zaciskanie zębów, niekontrolowane ruchy żuchwy i utrzymywanie żuchwy w jednej pozycji. Może on pojawiać się w nocy podczas snu (gdzie oprócz mocnego zaciskania zębów pojawiają się mimowolne ruchy żuchwy i zgrzytanie zębami), oraz w ciągu dnia.

Pacjenci z bruksizmem skarżą się na zaburzenia funkcjonowania mięśni żucia, ich większe napięcie i bolesność dotykową, bóle głowy, zaburzenia w stawie skroniowo- żuchwowym (trzaski, ból, zaburzenia ruchomości). Zaburzenia skroniowo-żuchwowe potrafią też manifestować się zaburzeniami połykania, chrypką, a nawet szumami w uszach.

Leczenie bruksizmu ma charakter interdyscyplinarny, może trwać długo lecz niewątpliwie przynosi zadowalające dla pacjenta rezultaty.

Leczenie fizjoterapeutyczne polega na stosowaniu technik manualnych które rozluźnią nadaktywne mięśnie, zwiększą zakres ruchomości żuchwy i przyczynią się do zmniejszenia intensywności i częstotliwości bólu głowy.

Throbbing-Tooth-Pain4.jpg
du.jpg
274748416_912894676061273_4418122338314202697_n.jpg
284802461_561424615702766_5394358929938394974_n.jpg
bottom of page